Welcome to Surrey Rugby
This is Rugby
This is Rugby
Home Navigation Navigation Navigation Navigation Navigation Navigation Navigation Navigation Navigation


VICE PRESIDENTS

Here is a list of those who have been honoured by being elected as Vice President. Such an election  takes place at the Annual General Meeting and is bestowed on those who have contirbuted significantly to Rugby in Surrey, either through their activites on behalf of the County itself, or as a result of their activities within their own Club.

The list is presented alphabetically.

    
        Name                                              Club                                 Year of Election
P J Ackford Harlequins 1992
R Adair Chipstead 2007

M Anderson

Richmond

2013

G Ashburn Mitcham and Streatham-Croydon 2001
G Austin Old Whitgiftians 2006
T Bagworth Wimbledon 2003

A Balkwill

Cobham

2013

J Bates Unattached 2006
I Blair Old Emanuel 2003

G Bond

Farnham

2013

H R Brady London Irish 1992
W Broadhead
O Caterhamians
2013
Mrs J Brunning London Fire Brigade 2003
P I Budge Purley John Fisher 1993
R S Butterfield Old Alleynians 2003
M Butterworth Esher & Old Mid-Whitgiftians 2008
D Buxton Effingham & Leatherhead 2009
R E G Caines Sutton & Epsom 2007
K M Caird Haslemere 2003
J Canniff Merton 2009
C R Charlton Surrey Schools 1997
R Clark Kew Occasionals 2009

J Collins

Warlingham

2010

H Crabtree (Deceased) Old Rutlishians 1979
J Crate Old Mid-Whitgiftians 2003
E J Davies University Vandals 1983
W T Deighton Surrey Schools 2001

P Dimes

London Referees Society

2011

D Doonan

Barnes

2013

I Dorrn Old Emanuel 2001
D M Druckman KCS Old Boys 1997
S Dunne Camberley 2003

E Evans

London Referees Society

2011

J Evans Dorking 2008
J Farrow Weybridge Vandals 2004
Mrs J Fash Raynes Park 1998

G Fawcett

Effingham & Leatherhead

2011

P Firth Guildford & Godalming 2001
H Fisher Worth Old Boys 2009

D Forsyth

Old Reigatian

2010

M Franzkowiak Camberley 2004

L Frewin

Cobham

2011

Ms. J Gadsby-Peet

Richmond

2010

D Gambold Guildford 2003
Ms S Gardner
Guildford
2012
M Gibson London Irish 2003
A Giddings Chipstead 2001
S Grady Dorking 2009
J Greenleaf Sutton & Epsom and Streatham-Croydon 2001
D Harn Old Freemen's 2007
D Hasleton Camberley 2005
M R Hayhoe Old Walcountians 1997
S Heard
Cobham
2012

N Heslop

Chobham

2010

R Hiller Harlequins 1992
C Holman Richmond and Surrey Schools 2009

R Howard

Esher

2010

N Hughes

Streatham-Croydon

2010

J Hulme Sutton & Epsom 2005
J Inverdale Esher 2001
J Jacobson Old Whitgiftians 1991
I J Johnson Cobham 2001
D Judd Dorking 2003
C Kibble Surrey Schools 2001
J Kinnear Wimbledon 2007
P Kirby Barnes 2005
R G Kirkwood Old Tiffinians 1997
J S Knox Esher 1980
P Lavery Surrey Schools 2001
P Liddiard Surrey Schools 2009
J Lister Old Reigatians 2007

T Long

London Irish Amateur

2010

I M Lovatt Sutton & Epsom 2006
K A Lovegrove(Deceased) Old Emanuel 1985
C M C Lowe Rosslyn Park 2007
M Lunn Cobham 2007
Miss C McAthey Esher 2004
B McAuliffe London Irish Amateurs 2005
K McCarthy London Irish 2003
H McHardy Esher 2006
A W Manly Old Caterhamians 1997
Ms J Martin Sutton & Epsom 2006

N Maycock

Effingham & Leatherhead

2011

P Moore Richmond 2009

J Mottram

Weybridge Vandals

2013

D Mugford Camberley 2003
B Myland Old Caterhamians 2006
E Newton Effingham & Leatherhead 2007
P E Nicholls Surrey Schools 1995
C Osborne Harlequins 2006
D Page Esher 2006
R Page (Deceased) Effingham & Leatherhead 2006
A P Pannell Surrey Schools 1993
A Parker Guildford 2009
D G Perry Bedford & Harlequins 1971
A Price Old Cranleighans 2007

R Price

Raynes Park

2010

G Pugh Croydon 2006
A Quigley Richmond 2009
Ms E Rabicano Unattached 2004
P Ralston KCS Old Boys 2001

A Reid

O Reigatian

2013

A Rise Camberley 2004
G Robins Farnham 2006
D Rogers Surrey Schools 2005
A Russ Harlequins 2006
P J Russell KCS Old Boys 2002
A C Sacha Guildford 2001
A Shenton Dorking 2009
Mrs G Shenton Dorking 2009
G Simmonds Old Oundellians 2009
G Simons Old Blues 2009
J Smith Surrey Schools 2005

P Smith

Old Reigatian

2010

T Sokell Effingham & Leatherhead 2003
M J Spanswick Old Whitgiftians 1999

N Spong

Cranleigh

2010

C Stanley Sutton & Epsom 2004
D Starling Rosslyn Park 2006
N Starmer-Smith Harlequins 2001
P Tanner Battersea Ironsides 2003
C Taylor KCS Old Boys 2006

M Thornberry

Dorking

2010

Dr J Thurston Rosslyn Park 1993
R Tilston, OBE Camberley 2002
A T T Titheridge Esher 1996
S Tomlinson
Farnham
2014

R Towers

Streatham-Croydon

2010

Ms E Townsend Cranleigh 2005
W T Treadwell Wasps 1989

J Tremaine

Old Freemens

2010

Mrs. L Trievnor Unattached 2009
D J Turner Pelhamians 1998

R Underwood

Guildfordians

2013

P Vernon Sutton & Epsom 2005
Ms S Whealing
Cobham
2012
C Whiting Chobham 1997
J R C Young, CBE Harlequins 1983



Office: Surrey Rugby
Riverbridge House . Guildford Road . Leatherhead . Surrey KT22 9AD . Tel: 01372 365770 .
Email